Devlet Parasız Yatılılık ve Bursluluk Sınavı 2012 – 2013 Sonuçları

Devlet Parasız Yatılılık ve Bursluluk Sınavı soruları 2012 (PYBS)

Devlet Parasız Yatılılık ve Bursluluk Sınavı (PYBS) soruları ve cevapları MEB’in internet sitesinde yayınlandı. Parasız Yatılılık ve Bursluluk Sınavı Soruları ve Cevapları haberimizinDevlet Parasız Yatılılık ve Bursluluk Sınavı soruları 2012 (PYBS)Milli Eğitim Bakanlığı İlköğretim 5, 6, 7 ve ortaöğretim 9, 10 ve 11. sınıflar için düzenlenen Parasız Yatılılık ve Bursluluk Sınavı’nı (PYBS) bu gün gerçekleştirdi. PYBS İlköğretim 5, 6, 7 ve ortaöğretim 9, 10 ve 11. sınıflar soru ve cevapları MEB’in internet sitesinde yayınlandı. İşte PYBS soruları ve cevapları.PBYS Sınavı 1 milyon 9 bin 720 öğrencinin katılımıylar, Türkiye saatiyle saat 10.00’da, merkezi sistem sınavıyla gerçekleşti.
Sınav, tüm il merkezleri ile başvuru sayısına göre gerekli görülen bazı ilçe merkezlerinde, yurt dışında ise Lefkoşa, Riyad, Medine, Cidde, Tebük, Kuveyt, Aşkabat, Taşkent, Bakü ve Bişkek’te düzenlendi.Sınavda her sınıfın müfredat programlarına uygun, Türkçe, Türk Edebiyatı-Dil ve Anlatım, Matematik, Fen ve Teknoloji, Fen Bilimleri ve Sosyal Bilgiler, Sosyal Bilimler alanlarından testler yer aldı.PYBS’de her sınıf öğrencisine 100 soru için 120 dakika süre verildi.Sınav sonuçlarının 3 Ağustos 2012 tarihinden itibaren açıklanması planlanıyor.

Devlet Parası Yatılılık ve Bursluluk Sonucu İçin Tıklayın

GD Star Rating
loading...
GD Star Rating
loading...
Devlet Parasız Yatılılık ve Bursluluk Sınavı 2012 - 2013 Sonuçları, 3.7 out of 5 based on 192 ratings
Aranan Kelimeler: , , , ,

Yazar: Selman Saidoğlu

2002 Yılından beri web aleminin içinde olan biriyim bir cok web sitesi açtım kapattım ama burası benim son durağım :)...Ekstra'dan web tasarım ve yazılım'la uğraşıyorum, aynı zamanda iş birde baş belası OKUL :)

Bu yazıyı paylaş

  • facebook-share
  • tweet-it
  • friendfeed
  • plus-it

yorumlar

4 Yorum Yapıldı

Konya Web Tasarım, Grafik Tasarım, E-Ticaret, Kurumsal, Bireysel, Google Adwords ve Yazılım Hizmetleri     devamı »